Aiz islāma plīvura

Aiz islāma plīvura

Vāka attēls grāmatai "Aiz islāma plīvura

Piedāvājam mūsu lasītājiem jaunu grāmatu par islāmu. Arvien vairāk mūsu sabiedrība Latvijā saskaras ar islāma reliģiju, kas vēl 30. gadus atpakaļ bija faktiski nepazīstama mūsu platuma grādos. Šodien par to runā, raksta, slavē un kritizē visos plašu saziņu mēdijos.

Ar šo grāmatu (264. lpp.) vēlamies dot kaut nelielu ieskatu tajā, ko sauc par islāma reliģiju.

Grāmatas “Aiz islāma plīvura” priekšvārdā mēs lasām: “Lai atrastu debesu godību Jēzū Kristū, mēs, brāļi Keineri, zaudējām savu tēvu – mūsu šīs zemes varoni, tāpat kā tas noticis ar miljoniem citu ticīgo visā pasaulē.” Viņi zaudēja savu tēvu nevis nāves dēļ, bet gan Kristus dēļ. Tēvs, būdams islāma klērs un redzēdams dēlu pievēršanos kristietībai, atteicās no viņiem.

Grāmatas autori ir divi brāļi, bijušie islāma sekotāji, kuri tagad ir teoloģijas un baznīcas vēstures profesori. Šajā grāmatā viņi mēģina aprakstīt islāmu no iekšpuses, taču nevis akadēmiski, bet gan vienkāršā stāstījuma veidā. Protams, jebkurš šāds skatījums uz savu bijušo reliģiju var būt aizspriedumains un subjektīvs, tomēr tajā pašā laikā ļauj ieraudzīt kādas nianses, kuras neieraudzīt akadēmiski sausā grāmatā.

Autori aplūko ļoti dažādas muslima dzīves jomas un ikdienu, rituālus, tradīcijas, sadzīvi un uzskatus. Šīs grāmatas vērtība ir arī tajā, ka autori arvien salīdzina islāmu un kristietību, tā kristiešiem palīdzot labāk saprast islāmam piederīgos, kas savukārt ir pilnīgi nepieciešams, lai ar viņiem veidotos laba saruna par Kristu un kristīgo ticību.

Liela pievienotā vērtība šai grāmatai ir arābu valodas islāma terminu glosārijs, kurā lasītājs iepazīs izplatītākos jēdzienus, terminus arābu valodā un kā tie ir saprotami latviski. Piemēram, kas ir ajāts, Ulems, Ajatolla, Gusls, Hadīss, utt.

Grāmatas cena fonda birojā EUR 5.00.

Atgādinām, ka fonda grāmatas varat pasūtīt aizpildot anketu šeit. Un grāmatas varat saņemt vai nu fonda birojā, iepriekš vienojoties par dienu un laiku (tel. 20089602), vai arī labprāt nosūtīsim uz Jūsu izvēlēto OMNIVA pasta terminālu.

Šeit saruna par pašu grāmatu:

Šeit neliels ieskats grāmatā: