Jauna grāmata “Un divi tapa viens”. Guntars Baikovs

Jauna grāmata “Un divi tapa viens”. Guntars Baikovs

Un divi tapa viens, grāmatas vāks

Piedāvājam mūsu lasītājiem Guntara Baikova grāmatu “Un divi tapa viens – Dieva gudrība cilvēku attiecībām”.

Ievadā autors piemin savu studiju laika pieredzi, kad uz jautājumu, kāda ir šī brīža lielākā cīņa, pieci studenti no Āfrikas atbildēja, ka tā notiek Rietumos un tā ir cīņa PRET laulības institūciju.

Daudzi būs dzirdējuši par tā saukto salami taktiku. Tā ir pavisam vienkārša. Ir zināms, kā tiek sagriezta salami desa – plānās jo plānās šķēlītēs. Nogriez šķēli, un šķiet, ka desa nemaz nav palikusi īsāka. Nogriez vēl vienu. Atšķirība arvien nav redzama. Vienas šķēlītes nogriešanu ir gandrīz neiespējami pamanīt, tomēr, ja turpinām griezt šķēlīti pēc šķēlītes, beigu beigās no desas nekas vairs nebūs atlicis.

Kaut kas līdzīgs ir noticis cīnoties pret laulības institūciju. Soli pa solim gadsimta laikā cilvēku attieksme pret laulību ir radikāli mainījusies. Piemēram:

  • mīlestība tiek atdalīta no laulības
  • sekss tiek atdalīts no bērnu radīšanas
  • sekss tiek atdalīts no laulības
  • kopdzīve tiek atdalīta no laulības utt.

Taču šajā grāmatā autors nenodarbojas ar kritiku un cik viss ir slikti. Tieši otrādi, viņa pieeja ir pozitīva, proti, tiek aplūkotas daudzas un dažādas tēmas, kuras atklāj brīnišķīgo Dieva nodomu jeb plānu vīrieša un sievietes savstarpējām attiecībām laulībā. Piemēram: Kas ir vīrietis? Kas sieviete? Kādi ir laulības mērķi? Kā dzīvot laulībā? Vīra aicinājums. Sievas aicinājums. Sekss kā Radītāja dāvana utt.

Savukārt, grāmatas noslēgumā autors ir vēl pievienojis piecus noderīgus pielikumus:

  • Divdesmit socioloģisko iemeslu, kāpēc laulība ir svarīga
  • Kristīgās padomdošanas vadlīnijas
  • Divdesmit soc. iemeslu, kāpēc nedzīvot kopā bez laulības
  • Vadlīnijas pirmslaulības apmācībai un Bībeles stundām
  • Samierināšanās svētbrīdis

Līdz ar to šī grāmata ir noderīga gan tiem, kas jau laulībā, gan arī tiem, kas vēl gatavojas stāties laulības kārtā. Mācītāji šo grāmatiņu var izmantot laulības sagatavošanas kursos, Bībeles stundās un iesvētes mācībā.

Šī nelielā, taču ļoti saturīgā un vērtīgā grāmatiņa ir iegādājama gan fonda birojā, gan IHTIS un AMNIS veikalos. Kā arī varat meklēt savu draudžu grāmatu galdos (fonds joprojām sadarbojas ar daudzām draudzēm grāmatu galdu izveidošanā).

Šeit arī mūsu kārtējā saruna pie grāmatu plaukta, šoreiz jau astotā un tieši par šo grāmatu. Īpaši priecājamies, ka sarunā piedalījās arī pats grāmatas autors Guntars Baikovs:

Šeit arī neliels ieskats grāmatā: