Mārtiņa Brehta grāmata par Luteru 2. sējums

Mārtiņa Brehta grāmata par Luteru 2. sējums

Mārtiņš Brehts ir Baznīcas vēsturnieks, profesors emeritus Minsteres universitātē, Vācijā. Viņš ir viens no lielākajiem akadēmiskajiem Lutera pētniekiem Rietumu pasaulē. Laikā no 1981. gada līdz 1987. gadam viņš sarakstījis ļoti visaptverošu, rūpīgu un niansētu Mārtiņa Lutera biogrāfiju trīs sējumos. Izlasot šos trīs sējumus, var iegūt ļoti plašas, pamatīgas un niansētas zināšanas par Lutera personību un kā tā bija saistīta ar Reformāciju 16. gs.

Šajā otrajā sējumā “Reformācijas kārtība un robežu noteikšana” autors analizē un apraksta Reformācijas turpmākos notikumus laika posmā no 1521. gada, kad Luters atradās Vartburgas pils “ieslodzījumā”, līdz 1532. gadam, kad Luters ir iesaistījies dažādu baznīcas problēmu risināšanā Kūrsaksijā. Šajā periodā Luters vienlaicīgi nodarbojas gan ar “jaunās” baznīcas kārtības izveidošanu, gan, sastopoties ar dažādiem novirzieniem Reformācijas kustībā, ar robežu nospraušanu kristīgajā mācībā un sludināšanā.

Autors, līdzīgi kā pirmajā sējumā, izklāstot Reformācijas notikumus, cenšas apvienot labu saprotamību un zinātnisku pamatojumu.

Grāmatas cena fondā EUR 5.00.

Šeit ieskats jaunajā grāmatā:

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download